RECENZJA/ "Baśń o perle" Anna Gibasiewicz

Czy dzisiejszy konsumpcjonizm, pogoń za pieniądzem i prześciganie się w tym co kto ma można ubrać w baśń? Okazuje się, że się da i to w bardzo piękną baśń.


Elwika to córka kupca, która gromadzi piękne klejnoty jakie przywozi jej ukochany ojciec z każdej podróży handlowej. Niestety jak to bywa, apetyt rośnie w miarę jedzenia i dziewczynie przestają wystarczać zwykłe podarunki. Pewnego dnia, gdy jej ojciec jest już staruszkiem pozbawionym sił Elwika żąda od niego, by zdobył dla niej coś wyjątkowego, perłę z dna morza, jedyną w swoim rodzaju. Niestety zapędy dziewczyny doprowadzają do tragedii. Dopiero gdy zorientuje się co tak naprawdę ma wartość w życiu a co nie, będzie musiała sama wyruszyć w drogę by odzyskać to co najcenniejsze. 

Anna Gibasiewicz w bardzo piękny sposób prostymi słowami tłumaczy, co tak naprawdę liczy się w życiu. Słowami baśni jakiej nie powstydziliby się Bracia Grimm pokazuje to, z czym boryka się dzisiejszy świat. Jest to niesamowita opowieść, którą można czytać dzieciom, bo przekazuje historię Elwiki, a dorośli wyniosą z niej przesłanie, które pozwoli na chwilę się zatrzymać i zastanowić czy warto gonić za tym wszystkim co nas otacza. 

Polecam Waszej uwadze tę piękną historię pewnej dziewczyny, która choć pogubiona, to na dnie serca, pod warstwami kurzu ma resztki miłości, a miłość pozwoli jej na odnalezienie w sobie tego co naprawdę ma wartość. 

--------------
za możliwość zrecenzowania tej pięknej historii serdecznie dziękuję autorce - Ani Gibasiewicz.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty