RECENZYJNA ŚRODA / "Gorące mleko" Deborah Levy

Uwaga! Uwaga! Przychodzę z petardą i to podwójną. Po pierwsze mam dla Was recenzję świetnej książki, a po drugie i najważniejsze, tę opinię przygotowała dla Was cudowna Ola z Book z tobą. Tym samym poszerzam współpracę i do grona gości dołącza wspaniałą booktuberka. Zobaczcie co wynikło  z naszej współpracy.

-------------------------


"Gorące Mleko" Deborah Levy to piękna i odrobinę baśniowa powieść o młodej, bardzo zagubionej kobiecie. Sofia i jej matka Rose decydują się na podróż na południe Hiszpanii, gdzie Rose oddaje się w ręce lekarza, który wydaje się być ostatnią deską ratunku. Doktor Gomez ma odnaleźć przyczyny "paraliżu" nóg Rose, która tak naprawdę jest wielką hipochondryczką, uwielbia się nad sobą użalać i przede wszystkim wykorzystuje swoją córkę, żeby ta spełniała każde jej życzenie. Kobiety żyją ze sobą w chorej relacji i właśnie to może wydawać się być głównym wątkiem "Gorącego Mleka". 

Mnie najbardziej jednak ciekawiła sama Sofia. Książka była wspaniałym portretem psychologicznym, a poruszane w niej tematy antropologii, pamięci społecznej i historycznej i pamięci w ogóle bardzo mnie zaciekawiły. Zaskakująca i nietuzinkowa lektura dla wymagających czytelników! Polecam każdemu - mężczyznom o dziwo też !!!

Pozdrawiam Ola

-----------------------
Więcej o książce możecie posłuchać w wideorecenzji na kanale Oli:


Za książkę dziękujemy raz jeszcze Wydawnictwu ZNAK 
 Zapraszam Was do odwiedzania kanału Oli, subowania i na nasze fanpage na facebooku Book z tobą i Subiektywnik literacki.

Dajcie znać w komentarzach, jak Wam się podoba taka forma recenzji i co sądzicie?

Pozdrawiamy 
Joanna i Aleksandra
czyli Asia i Ola
:-)

Komentarze

Popularne posty