WEEKEND Z KSIĄŻKĄ/ "Trup na trzepaku" Konstancja Nowicka

Jak połączyć egzotyczne krajobrazy, cztery przyjaciółki, jajo Faberge, romans, kryminał i komedię? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy... trup na trzepaku :-) Zapraszam na recenzję razem z Wydawnictwem Novae Res .


Cztery przyjaciółki, Kudłata - pani doktor z misją ratowania świata, nawet kosztem swojego zdrowia i życia prywatnego, Antonina - typowa biurwą, pani adwokat ponad stan poważna, zawsze elegancka, Szabla - instruktorka jeździectwa i Bazylia - matka polka trzech synów, zorganizowana, pokonująca przeciwności dnia w trybie generała na polu bitwy. 

Każda z nich zajmuje się czymś innym. Każda jest na innym poziomie życia społecznego, wszystkie doceniają siłę przyjaźni i zawsze ratują się wzajemnie z opresji. Pewnego dnia Kudłata spiesząc się na dyżur do szpitala znajduje przed blokiem trupa na trzepaku. Od tej pory przyjaciółki podejmują śledztwo w celu wyjaśnienia zagadki kim był ten człowiek, jak znalazł się na trzepaku i jak zginął. 

Pozornie nie ma w tej historii nic śmiesznego, ale przyjaciółki wychodzą z założenia, że nie ma tego złego... Trop prowadzi do biura podróży, więc długo nie myśląc postanawiają wybrać się na egzotyczną wycieczkę na Fuerteventurę.Zdolności negocjacyjne Szabli powodują, że zbiegiem okoliczności jedzie z nimi Bizon, właściciel biura. Ale co wycieczka ma wspólnego z trupem i gdzie w tym wszystkim jajo Faberge? Wszystkiego dowiecie się czytając książkę Konstancji Nowickiej.

Napisana ze wspaniałym poczuciem humoru, nie sposób się nie zaśmiewać czytając, lekka, przyjemna, pozytywna opowieść bez zbędnego lukru. Pokazująca, że siłą przyjaźni to coś więcej niż tylko kawa od czasu do czasu.  do tego wątek romansowy na pięknych Wyspach Kanaryjskich. Lektura idealna na wakacje. Polecam dla relaksu, rozrywki, rozluźnienia, pośmiania się i odstresowania. Nastraja wakacyjnie, podtrzymuje na duchu, ma coś z komedii, kryminału - i tutaj brawo za niebanalnie skonstruowaną zagadkę trupa, wszystkie wątki zostają wyjaśnione i powiązane ze sobą. Polecam wszystkim lubiącym nieoczywistą rozrywkę w dobrym tonie.

------------------------
Za możliwość zrecenzowania i egzemplarz konkursowy dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Komentarze

Popularne posty