WAKACJE Z KSIĄŻKĄ #6 "W Texasie wszystko jest większe..."

Kto z was lubi zagadki? Ja bardzo. A jeśli są to zagadki kryminalne w książkach to tym bardziej. Zapraszam na lekki kryminał Ricka Riordana (p.s. tak, to ten od Percy'ego Jacksona ) "Big Red Tequila"


Tress Navarre, główny bohater wyrusza śladem morderstwa z przeszłości w rodzinne strony. Dziesięć lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach zginął jego ojciec, który pełnił funkcję zastępy szeryfa. Tress postanawia dojść prawdy. Przeprowadza się wraz z kotem o cudnym imieniu Robert Johnson do San Antonio w Texasie. Tam czekają na niego duchy przeszłości... Okazuje się, że nie ma tutaj zbyt wielu przyjaciół, a sprawa morderstwa z przeszłości nadal śmierdzi. Dochodzi do serii dziwnych zdarzeń, sam Tress uchodzi z życiem tylko dzięki swojej przebiegłości. Nagle zaginęła jego dawna dziewczyna. Jej rodzice odsuwają go od sprawy. Tress chce dowiedzieć się prawdy o śmierci ojca, to co się wydarzyło dziesięć lat temu nadal ma swoje dalsze ciągi. Okazuje się, że nic nie wygląda tak jak by się mogło wydawać, a ojciec, stróż prawa miał kilka innych spraw za uszami. Jakich, tego dowiecie się czytając tę książkę. Co kryje kominek w domku rodzinnym, czy Liliann żyje, kim jest Dann, a także co z tym wszystkim ma wspólnego chlebek bananowy? Wszystko rozwikła się w starej cementownii...

Jest to świetny kryminał, który zaskakuje zwrotnością akcji. Nagle okazuje się, że bohater mający jakieś znaczenie znika, miejsce akcji przenosi się w zupełnie inne rejony, a sprawy oczywiste przybierają inny obrót za sprawą tajemnic z przeszłości.

Napisałam w zajawce, że jest to lekki kryminał, ponieważ nie ma tutaj rzeki krwi i obrzydliwych zbrodni, jest za to zagadka kryminalna i wątki przeszłości mające ciąg dalszy w teraźniejszości. Ja właśnie takie kryminały lubię, ponieważ czytam je dla rozrywki pomiędzy cięższymi tematami. Podoba mi się również styl autora, jego śmieszne porównania nadają lekkości wydarzeniom, a podział książki na mniejsze rozdziały pozwala oderwać się i w łatwy sposób wrócić w czytane miejsce. Polecam, na wakacje gorący klimat Texasu jak znalazł!

Komentarze

  1. Nie mogę się doczekać wydania Riordana dla dorosłych, bo Percy jest świetny, ale jestem na niego za stara xd

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty