RECENZJA / "Instagram stories" ebook Joanny Banaszewskiej oraz Instacademy

Jestem twórcą internetowym od trzech lat. Staram się rozwijać i zdobywać wiedzę na temat tego z czym się to je, bo jak wiadomo nie od razu Rzym zbudowano. Jest kilka miejsc w sieci, które odwiedzam regularnie, ale jedno chciałam Wam szczególnie polecić. Mowa o Instacademy, czyli blogu i platformie stworzonej przez Joannę Banaszewską i jej zespół. Asia mówi o Instagramie na Insta jako @jbanaszewska. Robi to bardzo świadomie i jednocześnie autentycznie, a swoją wiedzę przekazuje w bardzo treściwych podręcznikach. Właśnie jednym z takich ebooków jest "Instagram Stories". 


Do tej pory wydawało mi się, że skoro używam jakiegoś narzędzia, to mniej więcej wiem o co w nim chodzi. Okazało się jednak, że samo korzystanie z Instagramu nie daje wiedzy czym to narzędzie jest. A jest niesamowitą pomocą i reklamą twórcy internetowego, który chce szerzyć jakieś treści. Jak wiadomo, żeby to co chcemy przekazać "pożarło" potencjalnych widzów musimy postawić na jakość. Jak się tego wszystkiego nauczyć, skoro nie ma podręczników, zaraz mnie zapytacie. 

Odpowiedź jest prostsza niż mogło by się wydawać. Jest Instacademy, a w niej kilka podręczników. Ebooki są napisane genialnym językiem, który zrozumieją nawet "zielone" osoby, jeśli chodzi o Instagramowy świat. Joanna Banaszewska wydała ich już kilka, m.in.: Master Collection to pięć podręczników: teoretyczny (Handbook, cz.1), praktyczny (Editing, cz.2), przewodnik po hashtagach (Instagram Hashtags), teoretyczny o relacjach (Instagram Stories) oraz przewodnik o przypiętych relacjach (#Instaikony, cz.3).

W tym momencie docieramy do miejsca, gdzie pewnie pojawi się u was pytanie: co znajdziemy w takim poradniku? Spokojnie, ja też się zastanawiałam i już rozwiewam wasze wątpliwości. Po pierwsze mamy tutaj podstawy, czyli omówienie wszystkich aspektów technicznych, przycisków i ikon. Po drugie, chyba najciekawsze dla mnie samej, to omówienie wielu aplikacji służących podkręcaniu Instastories. Naprawdę wiele można się dowiedzieć. Po trzecie, bardzo merytoryczne porady, poparte statystykami i triki testowane na sobie. 

Przyznam się wam szczerze, nie spodziewałam się tak świetnego przekroju, jeśli chodzi o temat Stories i Relacji na żywo. Jest też świetny rozdział o IGTV, nowym i jeszcze nie do końca wykorzystanym narzędziu z ogromnym potencjałem. 

Dodatkowo muszę wspomnieć o wykonaniu i wykończeniu ebooka. Od poradników oczekuje się pewnej przejrzystości i tutaj otrzymacie bardzo logiczny, spójny układ. Treści nie są przeciążone profesjonalnymi określeniami, ale przemycają wiele specjalistycznych treści. Rozdziały wynikają jedne z drugich, no i szata graficzna. Ja lubię jak tekst nie męczy oka, a jeśli do tego jeszcze dochodzą tematycznie dobierane zdjęcia, które nie są sztuczną sesją zdjęciową wykonaną na potrzeby tematu, ale screenami z relacji, które autorka sama publikowała na swoim profilu, to dodaje 100 % do autentyczności.Jestem bardzo zadowolona, że takie treści powstają i polecam każdemu twórcy na Instagramie, by przeczytał ten ebook.  Podręcznik przyda się "świeżakom", którzy chcą dopiero zobaczyć czym jest Instagram i czy to jest forma wyrazu odzwierciedlająca ich treści. Osoby będące dłużej na Instagramie, tak jak ja, również wyniosą z lektury tego tekstu treści pomocne. Ja, dzięki tej książce wiem już jakie błędy popełniam, czego unikać, a co poprawić.  

Polecam Wam. Zaoberwujcie specjalistkę od Instagrama, Joanna Banaszewska wie wszystko, absolutnie. Znajdziecie ja pod nickiem @jbanaszewska. Wskakujcie również do INSTACADEMY po ogrom wiedzy. Warto być świadomym twórcą!

Komentarze

Popularne posty