PREMIERA / Najdziwniejszy zawód świata / "Strażnik kruków" Christopher Skaife

W Londynie jest pewna legenda, która mówi o tym, że gdy zginie ostatni kruk w Tower królestwo przestanie istnieć. Dlatego od stuleci dba się o to, by kruki pilnowały dobra UK. Christopher Skaife jest aktualnym strażnikiem kruków, których "na warcie" jest 7. Czym sę zajmuje opiekun? Jakie przywileje mają ptaki? Jak wygląda ich dzień, zwyczaje i dlaczego ludzie się ich boją? O tym dowiecie się z książki, o której chcę wam dziś napisać.


Jesli lubicie czytać książki nonfiction, to ta was zachwyci. Dodatkowo wpisuje się idealnie w trend książek przyrodniczych, a poza tym jest idealnym rozwinięciem historii współczesnej świata. Od razu jak tylko wydawnictwo wystosowało zapytanie z propozycja przeczytania ksiązki, zgodziłam się, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zachwyci.

Dostajecie tutaj kawał wiedzy, ciekawostek, faktów, a wszystko to w cieniu wielkiej legendy, która ma zastosowanie aż do czasów współczesnych. Ja bawiłam się świetnie, ponieważ lubię tego typu tytuły. Nie mamy tutaj wiedzy naukowej, ale praktyczną, dodatkowo świetnie opowiedzianą przez anegdoty.

Angielski humor, który jest tutaj widoczny dodaje całej opowieści klimatu, a niesamowite zdarzenia jakie mają miejsce do dziś powoduą, że najchętniej wsiadłabym w samolot i odwiedziła Tower.

"Strażnik kruków" to nie tylko opowieść o tych fascynujących ptakach, które od wieków stały się symbolem czarnoksiężników, złych wieści i strachu, to opowieść o tradycji, historii i wielkiej wierze w los, przeznaczenie i siłę słów legendy. Zdecydowanie Ravenmaster to najdziwniejszy zawód świata.


TYTUŁ: "Strażnik kruków"

Tytuł oryginału: The Ravenmaster. My life with the Raven at the Tower of Londyn

AUTOR: Christopher Skaife

WYDAWNICTWO: ZNAK

LICZBA STRON : 288

Data Premiery: 17-04-2019

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty