środa, 26 kwietnia 2017

RECENZYJNA ŚRODA Na pokuszenie...

Kochani, jak wiecie lub też nie zniknęłyśmy na trochę z powodu choroby, wirusów i takich tam około zdrowotnych nieprzyjemności, ale wracamy i od razu mamy dla Was sporo recenzji, czyli książki, książki, książki! Na początek maraton trzydniowy, czyli codziennie recenzja nowego tomu serii "Uwikłani" Laurelin Paige. A w weekend dwie kolejne recenzje. Czyli nadrobimy czas zagubiony :-) Zapraszam na pierwszy wpis, czyli recenzję tomu "Pokusa". Całą serię przeczytała i zrecenzowała dla Was Agnieszka z Różowe recenzje. Wspierajcie ją, bo warto! Miłego zaczytania!

----------------------------------
Młoda, piękna i niezwykle inteligentna Alayna Withers właśnie obroniła tytuł MBA na prestiżowej nowojorskiej uczelni. Pracuje w klubie nocnym i marzy o awansie na stanowisko menedżera. Z mocnym postanowieniem stara się trzymać z dala od mężczyzn wyzwalających w niej chorobliwą obsesję miłosną, przez którą popadła w problemy z prawem.
Alayna jest pewna, że nic nie jest w stanie zakłócić jej doskonałego planu. Nie przewidziała jednak, że na jej drodze, w najmniej oczekiwanym momencie, stanie diabelnie przystojny miliarder Hudson Pierce – nowy właściciel klubu nocnego, w którym pracuje Alanya. Mężczyzna od pierwszych chwil zawładnie sercem kobiety, która nie będzie potrafiła oprzeć się wszechogarniającemu pożądaniu.Wkrótce Hudson składa Alaynie propozycję nie do odrzucenia. Wybuch namiętności między nimi sprawi, że kobieta ulegnie zmysłowemu uczuciu, budząc głęboko skrywane grzechy przeszłości. Nie tylko swoje…
Czy mroczna przeszłość kochanków przeszkodzi im w walce o wspólną przyszłość?
                                                                                                     <opis z okładki>


Na tę pozycję miałam ogromną ochotę już dłuższy czas. Brakowało mi jednak ostatniego tomu. Po skompletowaniu całej serii od razu sięgnęłam po tom 1 czyli Pokusa. Z samą autorką Laurelin Paige nie miałam wcześniej przyjemności się spotkać podczas moich literackich przygód. Autorka ma na swoim koncie wiele powieści z gatunku literatury erotycznej oraz romans. Do czytania zabrałam się z wielkim entuzjazmem i podekscytowaniem. 

Alayna Withers jest młodą kobietą, piękną i inteligentną. Zdobyła dyplom MBA i mogłaby być menadżerem i zarabiać krocie, gdyby tylko chciała. Ona swoje życie poświęciła jednak pracy w nocnym klubie Sky Launch, gdzie wśród personelu i klientów czuje się jak w domu. Alayna po śmierci rodziców pozostawała na utrzymaniu swojego brata Briana. Jednak kiedy jego żona spodziewa się dziecka,  informuje siostrę, że dalsze jej utrzymywanie nie wchodzi w grę. Dziewczyna jest totalnie załamana, ponieważ została sama z ogromnymi kredytami studenckimi do spłacenia. I jakby tego było mało jej umowa na wynajem mieszkania wkrótce się kończy , a jej nie stać na tak wysoki czynsz. Alayna ma także chorobliwą obsesję miłosną, przez którą ma na swoim koncie poważne problemy z prawem. Terapie łagodzą jej odczucia jednak nie na długo, a piętrzące się zmartwienia i kłopoty nie służą jej wcale. 
Hudson Pierce to młody, niespełna 30- letni miliarder. Jest bardzo przystojnym i opanowanym mężczyzną, lecz i on skrywa  mroczną tajemnicę o swojej przeszłości. Jako nowy właściciel klubu, w którym pracuje Alayna ma wobec niej swoje plany.  
Składa więc Alaynie propozycję dosyć specyficznego układu. Chociaż Alayna zdaje sobie sprawę jakie kłopoty mogą wyniknąć z tej umowy, decyduje się na nią, aby udowodnić bratu,że jest w stanie zadbać o siebie. A sam „Garniak" jak w myślach nazywa Hudsona nie jest, aż tak przerażający jakby się mogło zdawać.

"...każda podróż zaczyna się od małego kroku- nawet ta, której nie powinniśmy odbywać."

Mimo iż początkowo styl autorki niezbyt mi odpowiadał i wydawał się mało dojrzały to  jednak, kiedy już przebrnęłam przez około 120 stron nastąpił totalny zwrot w akcji i stylu Laurelin Paige, a książka pochłonęła mnie bez reszty. Sceny erotyczne w powieści są opisane w sposób bardzo finezyjny, jednak zdecydowanie działają na wyobraźnię. Bohaterowie nie są wyidealizowani. Mają problemy , z którymi muszą sobie poradzić. Jak każdy z nas.
Książka nie jest na pewno z tych górnolotnych, niemniej czyta się ją bardzo przyjemnie.
Każdy kto lubi gorący romans, bohaterów zdecydowanie niesztampowych  oraz mroczne tajemnice, znajdzie w tej książce coś dla siebie.

Moja ocena: 8/10
Tytuł: Uwikłani . Pokusa . Tom 1 serii "Uwikłani"
Autor: Laurelin Paige
Ilość stron: 360
Wydawnictwo : Wydawnictwo Kobiece

-----------------------------------
Za możliwość zrecenzowania pierwszego tomu jaki i pozostałych dziękujemy Wydawnictwu Kobiecemu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz