WTORKI Z REPORTAŻEM #6 Busem przez świat

Reportaż jako gatunek literacki jest dla mnie przede wszystkim możliwością podróżowania. Siadasz z książką w ręce, a ktoś pisze gdzie był i co widział i czujesz się jakbyś tam był i to wszystko znał. Dziś chcę wam opowiedzieć o takiej właśnie podróży. A wszystko zaczęło się od szalonego pomysłu grupy przyjaciół...


źródło okładki : Wydawnictwo SQN

Pięcioro młodych ludzi postanowiło tanio podróżować. Kupili w 2010 roku busa z roku 1989 za bagatela 2000 zł i zwiedzają świat. W 2013 roku, w listopadzie wyjechali na czteromiesięczną podróż przez Australię, ale uwaga, nie znaną, cywilizowaną Australię, ale tę pustynną, dziką, outback. Udało się, a cały stos przygód z tą wyprawą związany został opisany w książce Karola Lewandowskiego "Busem przez świat.pl Australia za 8 dolarów"

Kilka danych na temat wyprawy:
Nazwa wyprawy: Mennica Wrocławska Australia Trip 2013/2014
Nr wyprawy: 9
Czas trwania: 4 miesiące
Państwa na trasie: Australia i Nowa Zelandia
Dystans: 25 tysięcy kilometrów
Ekipa wyprawy:  
 1. Karol Lewandowski
 2. Wojtek Lewandowski
 3. Ola „Alex” Ślusarczyk
 4. Tomasz Nowacki
 5. Daniel Tkaczyk
Więcej szczegółów na ten temat i mapę z trasą przejechaną przez Supertrampa znajdziecie na blogu busemprzezswiat.pl i fanpage'u Busem przez Świat

Książka jest zapisem tego co się działo po drodze. Zawiera także bardzo wiele przydatnych informacji dla osób chcących wybrać się w podróż nie tylko do Australi, ale gdziekolwiek poza horyzont. Choć na początku załoga Supertrampa napotkała wiele przeciwności i utrudnień, to dzięki samozaparciu, wierze w to, że się uda jeśli tylko się chce i niesamowitej ilości ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie im pomagali zjechali Australię wzdłuż i w szerz. 

Po ponad rocznych przygotowaniach, mailach do różnych organizacji, szukaniu sponsorów, wreszcie zakupie biletów i wysłaniu busa w dwumiesięczną podróż kontenerem przez ocean, piątka znajomych wsiadła do staruszka i zaczęła się niesamowita podróż. 

Spotkali na swojej drodze przeróżne przygody. Zobaczyli jak wygląda spotkanie bliskiego stopnia z kangurami, wężami, pająkami, a także burzą piaskową, szarańczą, czy wreszcie z awarią busa na totalnym pustkowiu.

Jeśli chcecie wybrać się w podróż po Aborygeńskim kontynencie, zobaczyć jak wygląda podróż za 8 dolarów dziennie na osobę, bo taki jest budżet przewidziany przez organizatorów, spędzić Święta Bożego Narodzenia na plaży w 30 stopniowym upale, zjeść śniadanie z widokiem na Uluru,  to wsiadajcie do Supertrampa i otwórzcie pierwszy rozdział książki. 

Ja od dawna kibicuję temu przedsięwzięciu, bloga busemprzezswiat.pl obserwuję od ok. 3 lat, a pierwszymi zdjęciami jakie tam zobaczyłam były właśnie te z Australii, dlatego niesamowicie się ucieszyłam, kiedy zobaczyłam, ze jest książka o tej wyprawie, a jeszcze bardziej, że mogę ją zrecenzować dzięki współpracy recenzenckiej z Wydawnictwem SQN.

Zapraszam, ja już jadę i nie wysiadam! A wy?

Komentarze

 1. Za oknem dziś u mnie śnieg i zimno jest. Patrząc na okładkę od razu jakoś mi się cieplej robi. Chętnie zajrzę na wspomnianego bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, ja nie lubię, delikatnie mówiąc zimy, dlatego w te mroźne miesiące raczej sięgam po kierunki cieplejsze :-) zapraszam do zaglądania na bloga i fb Busem przez Świat! Warto!

   Usuń
 2. Uwielbiam reportaże i literaturę faktu, czasami jak wpadnę w ciąg to zapominam o innych gatunkach. Muszę przyznać, że literacko w tamtych rejonach świata mnie jeszcze nie było :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie tam "podjedź" :-) świetna wyprawa!

   Usuń
 3. Chętnie sama bym przeczytała tą książkę i przeżyła tą przygodę z nimi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam raz jeszcze, a przygodę można przeżyć na prawdę, na blogu chłopaków jest zakładka podróżuj z nami!

   Usuń
 4. Bardzo lubię tego typu książki, dlatego z chęcią po nią sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam i zachęcam do podzielenia się opinią po przeczytaniu!

   Usuń
 5. Właśnie skończyłam czytać Australię za 8 dolarów i jestem zachwycona! Nie wiem, czy poprzednie książki były równie interesujące, ale jeśli tak, to z chęcią zabiorę się za wszystkie pozostałe! Pożerałam ją w całości bez chwili wytchnienia... Niesamowita!
  Pozdrawiam,
  www.the-books-in-the-rye.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecamy obie poprzednie książki ;) Więcej o nich dowiesz się z naszego oficjalnego sklepu www.sklepzpodrozy.pl ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty